Гідний рівень життя у пенсійному віці

Працюючих офіційно громадян в Україні постійно меншає, а пенсіонерів — більшає. Тому з часом пенсії зростатимуть повільніше. Попри те, що в багатьох країнах існує три рівні пенсійного забезпечення, а саме :

  1. Солідарна система. Ключова для України система пенсійного забезпечення функціонує так: усі працюючі громадяни роблять внески до Пенсійного фонду. Фонд перерозподіляє отримані кошти й виплачує пенсію всім, хто досягнув пенсійного віку.
  2. Обов’язкове накопичення. В кожного  з’явиться власний накопичувальний пенсійний рахунок, на який працедавець щомісяця автоматично відраховуватиме відсоток від заробітної плати працівника. Поки майбутній пенсіонер працює, компанія з управління активами вкладатиме його кошти в депозити, державні облігації або в інші інвестиційні інструменти для отримання максимального додаткового доходу.
  3. Добровільне накопичення(недержавні пенсійні фонди) — фінансові устави, які збирають кошти від фізичних і юридичних осіб, а компанія з управління фінансами інвестує в різні фінансові інструменти — депозити, державні та комерційні облігації, акції, нерухомість, дорогоцінні метали тощо. Після досягнення пенсійного віку учасники НПФ отримують гроші, які вони накопичили, та нарахований за цей час прибуток.

В Україні ключовим є лише перший рівень — так звана солідарна система. З одного боку, держава гарантує, що кожен пенсіонер отримає пенсію. З другого — передбачені державою виплати надто низькі. Що тоді робити ?

Чи існують способи самостійно накопичити гідну пенсію, як працюють недержавні пенсійні фонди та чи вигідно вкладати гроші саме туди, на це все вам відповість Незалежний Фінансовий Радник.

Постановка цілей є першим кроком на шляху перетворення мрії в реальність.

Ми в соцмережах